Przystanki autobusowe w nowym wydaniu

Strona główna » Wiadomości » Przystanki autobusowe w nowym wydaniu

Wkrótce w Koninie pojawią się nowe przystanki autobusowe. Idea jest prosta: dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zasilanie ze źródeł odnawialnych z dodatkowym podświetleniem LED. Nowe przystanki mają być także wyposażone w stojaki na rowery oraz estetyczne.
Wykonawcą inwestycji jest firma Arret sp. z o.o. Będzie to dziewięć nowoczesnych wiat. Koszt ich zakupu i montażu szacowany jest na ponad 216 tysięcy złotych, a termin zakończenia prac określany na 25 czerwca.
Warto dodać, że wiaty przystankowe i stojaki to tylko część dużego projektu „Ekologiczny Konin – rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Miasto z tych środków zakupiło już dwanaście nowoczesnych autobusów: sześć elektrycznych i sześć hybrydowych oraz ładowarki do pojazdów, aplikacje do zarządzania pojazdami oraz tablice informacyjne. Całkowita wartość projektu przekracza 31 milionów złotych, z czego niemal 22 miliony stanowi kwota dofinansowania.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl