Czwarta edycja „Focus nad Wartą” – Koparka Dolores w blasku fleszy

Strona główna » Wiadomości » Czwarta edycja „Focus nad Wartą” – Koparka Dolores w blasku fleszy

Koparka Dolores w obiektywie: Kulisy 4. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego

Koniński Festiwal Fotograficzny „Focus nad Wartą” przyciągał miłośników fotografii do Konina na czwartą edycję. Jednym z głównych bohaterów tego wydarzenia jest koparka Dolores, która w minioną sobotę stała się obiektem zainteresowania uczestników.

W ciągu zeszłego weekendu Konin gościł entuzjastów fotografii, oferując bogaty program atrakcji. Oprócz wystaw fotograficznych, uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniach z artystami, fotospacerach, a na zakończenie czekała ich fotobitwa i After Party.

Spotkanie z Dolores – Fotospacer w postindustrialnym klimacie

W sobotę rano blisko dwudziestu fotografów wyruszyło na teren odkrywki Jóźwin IIB, aby uwiecznić koparkę Dolores. Podczas fotospaceru mieli okazję poznać historię tego miejsca oraz samej koparki, jednocześnie poszerzając swoje portfolio fotograficzne. Mentorując ich, był Adam Jaroński, który od kilku miesięcy dokumentuje Dolores na swoich zdjęciach i filmach.

Wystawa „Niekończące się historie”

Po południu uczestników festiwalu czekała wystawa zdjęć Piotra Wernera zatytułowana „Niekończące się historie”. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie fotobitwy, w której uczestnicy mieli za zadanie uchwycić świat w odbiciu. Na zakończenie wydarzenia zaplanowana została zabawa taneczna.

Koniński Festiwal Fotograficzny „Focus nad Wartą” to nie tylko okazja do spotkania się z pasjonatami fotografii, ale również możliwość eksploracji fotograficznej rzeczywistości oraz twórczego rozwijania się w tej dziedzinie.