Tymczasowe utrudnienia na Placu Wolności

Strona główna » Na drogach » Tymczasowe utrudnienia na Placu Wolności

Od 22 maja ruszają tymczasowe zmiany w ruchu na Placu Wolności w Koninie związane z realizacją zadania „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie”.

Pierwszy Etap: 22 maja – 30 czerwca

W ramach pierwszego etapu prac, który potrwa do 30 czerwca, płyta placu Wolności zostanie całkowicie wygrodzona barierami panelowymi budowlanymi. Mimo to, rynek będzie nadal dostępny dla ruchu, choć z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych. Jednocześnie zostanie utworzony bezpłatny parking dla samochodów przy ul. Wodnej. Ruch wokół placu będzie odbywał się jak dotychczas, czyli ulicami Wiosny Ludów i 3 Maja. Miejsca postojowe będą dostępne wyłącznie od strony wschodniej placu, gdzie znajdują się restauracje: Moje Indie i Pepe Nero. Od 22 maja kierowcy będą mogli skorzystać z placu przygotowanego przez Zarząd Dróg Miejskich przy ul. Wodnej.

Drugi etap: Dodatkowe utrudnienia

W drugim etapie prac przewiduje się wykonanie niezbędnych przyłączy wykopem otwartym przez południowo-wschodnią część placu. W tym czasie ruch będzie kierowany przez łącznik przy Domu Zemełki lub ulicę Śliską. Apeluje się o stosowanie się do znaków drogowych i ostrożną jazdę w rejonie prowadzonych robót.

Te zmiany są tymczasowe, ale mają na celu zrealizowanie ważnego zadania dotyczącego przekształcenia placu Wolności w bardziej przyjazną przestrzeń miejską, zgodnie z koncepcją „Zielonych korytarzy miejskich”. Rzecznik prezydenta Konina, Aneta Wanjas, zapewnia, że wszelkie starania zostaną podjęte, aby utrudnienia były minimalne i prace przebiegały sprawnie.