Kultura

 • Koniński Dom Kultury rusza z Kinem Plenerowym!

  Koniński Dom Kultury rusza z Kinem Plenerowym!

  To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kinomaniaków i wszystkich ludzi, którzy po prostu stęsknili się za oglądaniem filmów w kinie! Duży ekran to jednak duży ekran, a kinowe emocje i doznania są trudne do porównania z czymkolwiek innym. Na razie jednak musimy zapomnieć o kinie pod dachem – kino plenerowe jednak serdecznie zaprasza wszystkich chętnych… Czytaj dalej!

 • W bibliotece jak na dziele sztuki

  W bibliotece jak na dziele sztuki

  Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie dołączyli do popularnej w mediach społecznościowych zabawy, polegającej na odtwarzaniu we współczesnych warunkach scen przedstawionych na dziełach sztuki. Tym sposobem w murach konińskiej książnicy zagościły osoby sportretowane na obrazach Gierymskiego, Matejki czy Picassa. Do wyzwania zachęcało Muzeum Narodowe w Warszawie i Getty Museum. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Damian Kruczkowski… Czytaj dalej!

 • 101 lat majora Słowińskiego

  101 lat majora Słowińskiego

  8 maja swoje 101. urodziny świętować będzie major Marian Słowiński, który w latach 30. XX wieku pobierał nauki w Szkole dla Małoletnich Podoficerów Piechoty nr 1 w Koninie. Obecnie jest jednym z dwóch żyjących absolwentów tej placówki.Marian Słowiński był uczniem Szkoły dla Małoletnich Podoficerów Piechoty w latach 1934-1937. Do początku września 1939 roku służył w… Czytaj dalej!

 • Akcelerator Kultury coraz bliżej

  Akcelerator Kultury coraz bliżej

  Dawna hala Rogatka przy ulicy Nowy Świat 2a zaadaptowana zostanie na siedzibę Akceleratora Kultury. W przyszłość ma on stać się miejscem kulturalnej aktywności mieszkańców Konina. Prace już trwają.Zadanie obejmuje szeroko zakrojone prace budowlane. To między innymi wymiana podłoża, posadzki, stolarki okiennej i drzwiowej. Dach zostanie docieplony i zaimpregnowany, a stropy dodatkowo zaizolowane. Pojawią się również… Czytaj dalej!

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl