Iga Lewandowska. Talent z Konina na drodze do Opola

Strona główna » Kultura » Iga Lewandowska. Talent z Konina na drodze do Opola

W niedzielę o godzinie 15:15, Iga Lewandowska z Konina stanie w finale programu „Szansa na Sukces” w TVP2, walcząc o szansę występu na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wspierajmy tę niezwykle zdolną mieszkańczynię naszego regionu i trzymajmy kciuki za jej sukces.

Sukces na etapie eliminacji

Iga Lewandowska już raz udowodniła swoje umiejętności, wygrywając odcinek „Szansa na Sukces” z piosenkami Andrzeja Sobczaka, wykonując utwór „Dorosłe Dzieci”. Zapytana o swoje reakcje na ten sukces, Iga przyznała, że było to dla niej niespodzianką, lecz również wspaniałym doświadczeniem. Mimo że uważała, że wybrany utwór był trudny, była zadowolona z efektów.

Droga do programu

Iga zaznacza, że zawsze trzymała się z dala od programów telewizyjnych tego typu, jednakże zachęcona przez bliskich postanowiła spróbować swoich sił. Po nieudanej próbie w „The Voice of Poland”, zdecydowała się na udział w „Szansie na Sukces”, zwłaszcza że obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Choć wybór takiego programu był dla niej zaskoczeniem, otrzymała wsparcie od profesorów uczelni, co było miłym zaskoczeniem.

Początki związku z muzyką

Przygoda Igą z muzyką zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie, gdy nauczycielka w zerówce zauważyła jej talent muzyczny i zasugerowała rodzicom kierunek nauki w szkole muzycznej. Choć najpierw uczyła się gry na skrzypcach, później zdecydowała się skoncentrować na wokalu. Obecnie, mając szansę na występ w Opolu, Iga ma nadzieję, że jej marzenie o karierze muzycznej będzie mogło się spełnić, jednak ostateczną decyzję podejmą widzowie podczas finału „Szansy na Sukces”.