Podwójne wyróżnienie dla Muzeum Okręgowego w Koninie: Sukcesy w konkursie „IZABELLA 2023

Strona główna » Kultura » Podwójne wyróżnienie dla Muzeum Okręgowego w Koninie: Sukcesy w konkursie „IZABELLA 2023

Nagrody dla Muzeum Okręgowego

Muzeum Okręgowe w Koninie może się pochwalić podwójnym sukcesem w konkursie „IZABELLA 2023” na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce.

Zaangażowanie w naukę i edukację

Jedną z nagród, jaką otrzymało muzeum, jest Nagroda Druga w kategorii Działalność Naukowa i Wydawnicza za projekt „Szloch i westchnienie. Dawne pieśni żałobne”. To zasługa pracy badawczej i edukacyjnej, która przyczynia się do odkrywania i zachowania dziedzictwa kulturowego.

Ochrona dziedzictwa kultury

Drugie wyróżnienie, Nagroda Trzecia w kategorii Opieka nad Dziedzictwem Kultury, Konserwacje, Inwestycje, zostało przyznane za „Prace konserwatorskie i restauratorskie dwóch fragmentów Tory sygn.. MOK/H/155 oraz sygn.. MOK/H/1044”. To dowód troski o zachowanie i przywracanie blasku historycznym artefaktom.

Uroczyste wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w prestiżowym Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy, co dodatkowo podkreśla rangę i znaczenie uzyskanych wyróżnień.

„IZABELLA 2023” – prestiżowy konkurs

Konkurs „IZABELLA” to ważne wydarzenie w wielkopolskim środowisku muzealniczym, mające na celu wyróżnienie najwybitniejszych osiągnięć muzealnych roku. Organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego, stanowi okazję do uhonorowania instytucji muzealnych oraz autorów najlepszych projektów i działań. Dla Muzeum Okręgowego w Koninie to nie tylko zaszczytne wyróżnienie, ale również potwierdzenie wysokiej jakości pracy i zaangażowania w dziedzinie ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.