Sukcesy Bokserów Zagłębia, Copacabany Konin i Feniksa Kleczew

Strona główna » Sport » Sukcesy Bokserów Zagłębia, Copacabany Konin i Feniksa Kleczew

Wzloty Bokserów – Triumf Mistrzów z Zagłębia, Copacabany i Feniksa

W miniony weekend zawodnicy reprezentujący kluby Zagłębie, Copacabana Konin oraz Feniks Kleczew zaszczycili swoimi występami. Wzięli udział w prestiżowych mistrzostwach Wielkopolski w Pile oraz w turnieju bokserskim Fight Club Baltic Cup w Koszalinie. Dodatkowo, reprezentacja Feniksa Kleczew triumfowała na Mistrzostwach Świata WKA w kategorii kumite indywidualnym.

Wyczyny na Mistrzostwach Wielkopolski

Podczas mistrzostw Wielkopolski w Pile, bokserzy Zagłębia Konin, Copacabany Konin oraz Feniksa Kleczew zachwycili swoimi umiejętnościami, zdobywając liczne medale.

4. Oliwier Brzęczkowski (67 kg) – 3. miejsce

Sędzią głównym mistrzostw był Mieczysław Skrobała, a lekarzem turnieju – Jullia Fedorenko. Obsługę sędziowską stanowili m.in. Filip Stefański, Waldemar Pawlak czy Piotr Wojcieszak. Organizację wydarzenia zapewniły Klub Sporty Walki Piła, Powiat Pilski oraz Wielkopolski OZB.

Sukcesy na Fight Club Baltic Cup

Międzynarodowy turniej Fight Club Baltic Cup w Koszalinie zgromadził prawie 300 zawodników z 37 klubów z różnych krajów, stając się jednym z największych wydarzeń bokserskich młodzieżowych w Polsce.

Filip Dopierała (Zagłębie) zdobył pierwsze miejsce, wygrywając dwa pojedynki. Natomiast Dawid Zawodny (Copacabana) został uznany za odkrycie turnieju, co zaowocowało zdobyciem pucharu dla najlepszego zawodnika.

Triumf na Mistrzostwach Świata WKA

Feniks Kleczew przyniósł także wieści o triumfie na Mistrzostwach Świata WKA 2024. Adam Lipert zdobył złoty medal w kumite indywidualnym, Natalia Nowak srebrny, a Lena Raszewska brązowy.