Konin z klimatem

Strona główna » Wiadomości » Konin z klimatem

Projekt „Ekologiczny Konin” spotkał się z uznaniem jury i zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Ochrony Środowiska. Inicjatywa została zgłoszona w kategorii miast do 100 tysięcy mieszkańców, w kategorii „Zrównoważony transport”.
„Ekologiczny Konin” to projekt zrealizowany przy wsparciu funduszy unijnych. Jego wartość wyniosła około 30 milionów złotych, a namacalnym efektem jest 12 nowoczesnych autobusów: 6 elektrycznych i 6 hybrydowych. Zakupiono także ładowarki, wiaty przystankowe z oświetleniem i stojakami rowerowymi, system informacyjny z tablicami i aplikację do zarządzania flotą pojazdów.

Uroczysta gala

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali we wtorek, 13 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konin reprezentował zastępca prezydenta ds. gospodarczych, Paweł Adamów, który odebrał statuetkę, dyplom oraz czek na 4 tysiące złotych.
Na podstawie zgłoszeń konkursowych ma zostać opracowany Podręcznik Dobrych Praktyk opisujący zrealizowane inwestycje. Publikacja w wersji elektronicznej zostanie udostępniona wszystkim miastom jako inspiracja i wzór do naśladowania.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl