Sukces Górnika Konin w Derbach, Wygrana SMS Ślesin i Olimpii Koło, Remis SKP

Strona główna » Sport » Sukces Górnika Konin w Derbach, Wygrana SMS Ślesin i Olimpii Koło, Remis SKP

Derby dla Górnika Konin

W niedzielnym starciu w ramach II grupy V ligi Górnik Konin zdołał pokonać Polonię Golinę 1:0, zapewniając sobie ważne trzy punkty. Warto również przyjrzeć się innym wynikom z tej kolejki.

Pozostałe wyniki:

Skicioki zwyciężyli Zjednoczonych Trzemeszno 1:0 po bramce Rusłana Zubkowa. Olimpia Koło pokonała Meblorz Swarzędz 3:1, natomiast SKP Słupca zremisował 1:1 z APR Poznań.

Emocje na trybunach

W starciu pomiędzy Górnikiem Konin a Polonią Goliną pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji na boisku, ale to na trybunach działo się coś wyjątkowego. Kibice gospodarzy zbierali pieniądze dla Szymka Mizerskiego, zbiórka ta przyniosła około 2000 złotych.

Drugie 45 minut to już zupełnie inna historia. Obie drużyny przyspieszyły tempo, częściej doszło do akcji pod obiema bramkami, ale długo brakowało skuteczności. W końcu, w 73. minucie, Dawid Gołdyka zdobył bramkę dla Górnika Konin, dając swojej drużynie zwycięstwo.