Wiadomości

 • Pogłoski o darmowym parkingu przy bazarze

  Pogłoski o darmowym parkingu przy bazarze

  W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się wnioski handlujących na targowisku miejskim przy ulicy 11 Listopada w Koninie, aby wprowadzić czasowy darmowy postój dla klientów na parkingu, podobnie jak ma to miejsce przy niektórych marketach. Wygląda na to, że władze miasta są po tej samej stronie! Sprawa parkowania przy bazarku została poruszona podczas sesji przez… Czytaj dalej!

 • Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ – 26 i 27 kwietnia 2024 r.

  Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ – 26 i 27 kwietnia 2024 r.

  Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ, organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie! Data: 26-27 kwietnia 2024 roku Miejsce: Konin, Polska Dzień pierwszy, 26 kwietnia: Rozpocznijcie piątkowy poranek od ogłoszenia tematu FOTOBITWY! Temat zostanie ujawniony o godzinie 10:00 na stronie internetowej www.ckis.konin.pl oraz przesłany mailem do uczestników bitwy…. Czytaj dalej!

 • Nigdy nie był w Koninie, ale są jego słynne prace

  Nigdy nie był w Koninie, ale są jego słynne prace

  Sprawdź Wydarzenie artystyczne dla Konina oraz okolic to z pewnością wystawa Rafała Olbińskiego w Muzeum Okręgowym. Wystawa jest czynna do września, dlatego warto skorzystać z okazji i przyjść podziwiać jego prace. Jest ich około dziewięćdziesiąt.  http://www.portalkonin.pl/sHcd.html Kim jest Rafał Olbiński?  Rafał Olbiański to ilustrator, grafik, scenograf oraz malarz. Swój dyplom zdobył na wydziale architektury na… Czytaj dalej!

 • Turniej Masters: zawodnicy w Koninie świętowali 100-lecie powstania Powstania Związku Szermierczego

  Turniej Masters: zawodnicy w Koninie świętowali 100-lecie powstania Powstania Związku Szermierczego

  Podczas ostatniego Turnieju Masters obchodzono 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Szermierczego. Z tej okazji szczególnie promowano ten sport zarówno wśród młodszych, jak i starszych, pokazując, że szermierka to wartościowy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu oraz rozwinięcie wielu przydatnych umiejętności. Sprawdź Kto zmierzył się podczas turnieju w Koninie? http://www.portalkonin.pl/KNSM.html Na hali można było podziwiać wyczyny… Czytaj dalej!

 • Przetarg na zielony amfiteatr. Koncepcja bardzo spodobała się mieszkańcom Konina

  Przetarg na zielony amfiteatr. Koncepcja bardzo spodobała się mieszkańcom Konina

  Jak przedstawiają to wyniki konsultacji społecznych w Domu Kultury i w mediach społecznościowych, mieszkańcy miasta Konin chcą, aby zaprojektowano amfiteatr z płaskim, zielonym dachem. Pomysł ten zyskał bardzo dużo chętnych i w ramach tego, Autorska Pracownia Architektoniczna Jacka Bułata z Poznania została wybrana w przetargu na wykonanie projektu ,,Zielony i Pasywny Amfiteatr”. Sprawdź Niepowtarzalny design… Czytaj dalej!

 • Ścieżka do popularnej atrakcji turystycznej zawalona śmieciami

  Ścieżka do popularnej atrakcji turystycznej zawalona śmieciami

  Przejście do Anielewskiego Głazu tonie w śmieciach! Czy tak powinna prezentować się ścieżka do jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w regionie?  Sprawdź Wiosna to czas odwiedzania atrakcji turystycznych Olbrzym Anielewski jest pomnikiem przyrody. Głaz ma w obwodzie aż 18 metrów! Niestety, ścieżka do niego prowadząca jest zaśmiecona przez odpady poremontowe, ubrania, odpady szklane, a nawet… Czytaj dalej!

 • Śmiertelny wypadek na dworcu w Koninie

  Śmiertelny wypadek na dworcu w Koninie

  Nie żyje mężczyzna. Gdy doszło do wypadku, próbował on przejść przez tory. Zmarł na miejscu. Do tragedii doszło na dworcu PKP w Koninie w sobotę.Według dostępnych informacji, mimo że to zabronione, mężczyzna znajdował się na torach i próbował przekroczyć torowisko. Zginął na torach, pod kołami pociągu z Kłodawy kierującego się do Poznania.Sebastian Wiśniewski z konińskiej… Czytaj dalej!

 • Ceny rosną nawet na autostradzie

  Ceny rosną nawet na autostradzie

  10 stycznia wprowadzono planowaną podwyżkę za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Co prawda podwyżka nie jest znacząca bo wynosi jedynie 2 złote, ale dla osób stale podróżujących może okazać się znacząca. Koszt przejazdu na trasie Świecko – Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian. O podwyżce poinformowała Spółka Autostrada Wielkopolska. Odcinek autostrady, na… Czytaj dalej!

 • Nowy kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

  Nowy kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

  Nastąpiła zmiana kierownika w konińskim USC. Anna Nowicka nie będzie pełniła już tej funkcji. Nie znamy natomiast nazwiska osoby, która przejmie po niej to stanowisko. Urząd Miasta nie podaje na ten temat żadnych informacji.  Sprawdź Zmiany w USC Konin  Anna Nowicka piastowała tę funkcję od 2018 roku. Stanowisko objęła wtedy w ramach awansu wewnętrznego, bo… Czytaj dalej!

 • Morderca uciekł do lasu. Trwają poszukiwania, policja publikuje portret pamięciowy

  Morderca uciekł do lasu. Trwają poszukiwania, policja publikuje portret pamięciowy

  W poniedziałek 22 listopada około godziny 12 doszło do śmiertelnego potrącenia. Na drodze wojewódzkiej numer 331, niedaleko Polkowic kierujący samochodem marki Audi Q7 mężczyzna podjął się manewru wyprzedzania. W jego trakcie zjechał na lewą część jezdni, przy okazji potrącając poruszającego się poboczem pieszego. Poszkodowany 64-latek zginął na miejscu. Trwa policyjna obława, sprawca uciekł z miejsca… Czytaj dalej!

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl