Konferencja „Droga do zatrudnienia po węglu”. Przyszłość transformacji energetycznej

Strona główna » Wiadomości » Konferencja „Droga do zatrudnienia po węglu”. Przyszłość transformacji energetycznej

14 maja w Koninie odbędzie się inauguracyjna konferencja dotycząca projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”. Spotkanie będzie miejscem, w którym uczestnicy uzyskają kluczowe informacje na temat realizacji strategicznego projektu sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej.

Cel konferencji

Celem konferencji jest nie tylko dostarczenie informacji na temat projektu, ale także inicjowanie dyskusji na temat przyszłości osób dotkniętych transformacją energetyczną, wymiana doświadczeń z innymi regionami górniczymi oraz podkreślenie znaczenia związków zawodowych i organizacji pozarządowych w procesie transformacji.

Projekt „Droga do zatrudnienia po węglu”

Projekt o wartości 257 mln zł, dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz budżetu państwa, ma na celu wsparcie 2,200 uczestników głównie pracowników ZE PAK-u, którzy stracili pracę od 2018 roku z powodu transformacji energetycznej.

Tematy konferencji

W trakcie konferencji poruszane będą kluczowe tematy związane z transformacją energetyczną, w tym gotowość polskich regionów górniczych do społecznej odpowiedzialności, a także perspektywy zastępowania miejsc pracy utraconych w wyniku tej transformacji.

Korzyści dla przedsiębiorców

Daniel Baliński, doradca zarządu ZE PAK, podkreśla, że konferencja będzie okazją dla miejscowych przedsiębiorców do poznania korzyści wynikających z projektu. Dla nich zatrudnienie byłego pracownika branży górniczej czy energetycznej jest opłacalne, ponieważ koszty związane z tworzeniem i utrzymaniem miejsc pracy są w stu procentach pokryte z tego projektu.

Podsumowanie konferencji

Konferencja „Droga do zatrudnienia po węglu” będzie nie tylko miejscem wymiany informacji, ale także inspirującą platformą do rozmów na temat przyszłości regionu oraz osób dotkniętych transformacją energetyczną.