Narzędzia na cmentarzu

Strona główna » Wiadomości » Narzędzia na cmentarzu

Nowe udogodnienie dla mieszkańców Konina pojawiło się na cmentarzu komunalnym. Są to stojaki na narzędzia wraz z wyposażeniem: grabkami, wiadrami, konewkami i zmiotkami. Ustawione zostały przy bramach od strony Staromorzysławskiej i Działkowej.
„Narzędzia przeznaczone są szczególnie dla osób, które przyjeżdżają autobusami Chcieliśmy, żeby nie musieli za każdym razem wozić ich ze sobą” – wyjaśnia Andrzej Pachulski, zarządca cmentarza komunalnego w Koninie. – „Jesteśmy przekonani, że dostępność do sprzętu ułatwi wykonywanie porządków wielu osobom, szczególnie starszym. Nieraz podchodzili do naszych pracowników i pytali czy nie użyczyliby im wiadra czy grabi”.
O stojaki wykonane przez pracowników PGKiM zabiegał także koniński radny, Wiesław Wanjas, który wielokrotnie wyrażał nadzieję, że społeczeństwo będzie przychylne jego inicjatywie. Zarządcy nekropolii w Koninie mają nadzieję, że sprzęt będzie służył dłużej niż w czasie pandemii, jednak zwłaszcza w tym czasie należy dodatkowo pamiętać o higienie sprzętu. Przed odłożeniem narzędzia warto obmyć.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl