Plaga pijanych kierowców

Strona główna » Wiadomości » Plaga pijanych kierowców

W ostatni weekend września policja zatrzymała sporo pijanych kierowców. Jeden z nich miał prawie 3 promile w wydychany powietrzu!

  1. Pijany kierowca ciężarówki
  2. Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych
  3. Nieletni kierowca motocyklu pod wpływem alkoholu

Jeśli widzisz dziwnie poruszający się pojazd, reaguj! Być może kierowca jest pod wpływem alkoholu, a Tobie uda się uratować zarówno jemu, jak i innym uczestnikom ruchu życie.

Pijany kierowca ciężarówki

Z niedzieli na poniedziałek jeden z kierowców jadąc w kierunku Koła od strony Włocławka, zauważył pojazd ciężarowy, który dziwnie poruszał się po drodze. Ciężarówka jechała środkiem, zjeżdżając co chwilę na drugi pas ruchu, a na terenie gminy babiak zjechał na stację benzynową. Świadek zdarzenia niezwłocznie poinformował o wszystkim policję. Po dotarciu funkcjonariuszy przebadano kierowcę. Okazało się, że miał około 2,9 promila alkoholu we krwi.

Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych

W niedzielę w późnych godzinach wieczornych policja zatrzymała trzydziestotrzyletniego mieszkańca gminy Grzegorzew. Okazało się, że kierowca miał ponad 1,9 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo nałożono na niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z tego powodu może otrzymać surowszą karę, niż uprzednio. Grozi mu nawet zakaz dożywotniego prowadzenia mechanicznych pojazdów.

Nieletni kierowca motocyklu pod wpływem alkoholu

Z soboty na niedzielę w okolicach godziny 1 w nocy w Kole policjanci zatrzymali kierowcę motocykla, który nie zastosował się do znaku “Stop”. Okazało się, że kierowca miał szesnaście lat i był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Pojazd natomiast nie miał aktualnych badań technicznych. Sprawą nieletniego kierowcy zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl