Zielona edukacja z dofinansowaniem

Strona główna » Wiadomości » Zielona edukacja z dofinansowaniem

Po wielu miesiącach oczekiwań informacja w końcu nadeszła – prezes zarządu PGKiM Sp. z o.o. Michał Zawadzki podpisał umowę w sprawie dofinansowania Projektu pt. „Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Chopina” w Koninie. Przedsięwzięcie realizowane będzie przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przewidzianych na lata 2014-2020.
Wartość projektu jest znaczna i przekracza 259 000 złotych, z czego dofinansowanie obejmuje 85% kwoty. Najważniejsze zadania zrealizowane w ramach przedsięwzięcia to rozbudowa małej architektury służącej podniesieniu poziomu wiedzy na temat ekologii i podstaw ekologicznych, w tym tablice, ławki i kosze do segregacji odpadów, zakup zestawu eventowego oraz przeprowadzenie kampanii społecznej na terenie parku. Realizacja projektu planowana jest na lata 2021-2022.

Kolejny projekt

To nie pierwszy projekt realizowany przez Spółkę przy udziale środków unijnych. W tej chwili realizowana jest jeszcze inwestycja polegająca na dociepleniu budynku przy ulicy Dąbrowskiej. Na jej realizację firma pozyskała pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego na preferencyjnych warunkach.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl