Mieszkańcy o parkingu

Strona główna » Wiadomości » Mieszkańcy o parkingu

Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa zbiera opinie osób zamieszkujących wieżowiec przy ulicy Wyzwolenia 4 w sprawie powstania nowej drogi dojazdowej do parkingu znajdującego się za tym budynkiem.
Trwające inwestycje drogowe związane z powstającym wiaduktem łączącym ulicę Paderewskiego z Wyzwolenia, spowodowały, że władze miasta i Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowały się przygotować alternatywny parking. W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miejskich doświetlił ten plac, teraz zaś oficjalnie zawnioskował do Spółdzielni o wyrażenie zgody na wykonanie drogi dojazdowej do parkingu. Trasa miałaby być zlokalizowana przy łuku drogi, w okolicach siedziby sklepu zoologicznego. Zarząd Spółdzielni uznał, że dojazd ten poprawi dostępność nie tylko parkingu, ale także samego budynku, tym bardziej, że droga służyć będzie również służbom ratunkowym. Ułatwi także trudny czas budowy dróg prowadzących do wiaduktu.
Po pozytywnej opinii Zarządu, teraz wypowiedzą się właściciele. Zbieranie głosów rozpoczęło się 4 maja, a zdecyduje wola większości.