Pogłoski o darmowym parkingu przy bazarze

Strona główna » Wiadomości » Pogłoski o darmowym parkingu przy bazarze

W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się wnioski handlujących na targowisku miejskim przy ulicy 11 Listopada w Koninie, aby wprowadzić czasowy darmowy postój dla klientów na parkingu, podobnie jak ma to miejsce przy niektórych marketach. Wygląda na to, że władze miasta są po tej samej stronie!

Sprawa parkowania przy bazarku została poruszona podczas sesji przez radną Urszulę Maciaszek. Zaproponowała wydłużenie darmowego czasu na postój z 20 minut do godziny. – Osoby pracujące tam skarżą się, że dla klientów ten krótki okres nie jest wystarczający, a konkurencyjne parkingi przy dużych marketach powodują, że tracą oni klientów – podkreśliła Urszula Maciaszek.

Prezydent Piotr Korytkowski wyjaśnił radnej, że przy bazarku nie ma obecnie „darmowych minut” postojowych. Jednak przyznał, że pojawiły się postulaty handlujących dotyczące wprowadzenia takiego ulgi dla klientów, zwalniając ich z opłat za parkowanie na pewien czas. – Zarząd Dróg Miejskich będzie musiał się tym zająć, ponieważ te postulaty stają się coraz bardziej intensywne. Musimy konkurować z dużymi marketami wielkopowierzchniowymi – zaznaczył Piotr Korytkowski.

Przykładem takiej ulgi jest centrum handlowe Dekada, gdzie pierwsza godzina parkowania jest darmowa. – Będziemy to rozważać, aby faktycznie złagodzić trochę sytuację dla osób dokonujących zakupów – dodał prezydent odnosząc się do parkingu przy ulicy 11 Listopada. – Wierzę, że przyciągnie to wielu klientów na nasze targowisko.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl