Nigdy nie był w Koninie, ale są jego słynne prace

Strona główna » Wiadomości » Nigdy nie był w Koninie, ale są jego słynne prace

Sprawdź

Wydarzenie artystyczne dla Konina oraz okolic to z pewnością wystawa Rafała Olbińskiego w Muzeum Okręgowym. Wystawa jest czynna do września, dlatego warto skorzystać z okazji i przyjść podziwiać jego prace. Jest ich około dziewięćdziesiąt. 

http://www.portalkonin.pl/sHcd.html

Kim jest Rafał Olbiński? 

qmLW.jpg

Rafał Olbiański to ilustrator, grafik, scenograf oraz malarz. Swój dyplom zdobył na wydziale architektury na Politechnice Warszawskiej. Jednak swoją przyszłość widział w innej twórczości. Artysta uważany jest za znakomitego przedstawiciela polskiej szkoły plakatu. Przez 33 lata przebywał na emigracji, co pomogło mu w zdobyciu międzynarodowej kariery. Od dawna współpracował z ważnymi pismami. 

Na wernisaż nie mógł przybyć z powodu choroby. Postanowił skierować kilka słów w stronę swoich fanów na usprawiedliwienie swojej choroby. Przekazał, że aktualnie choruje na niegroźne zapalenie płuc. Artysta liczy, że będzie mógł pojawić się na końcówce wystawy. Na ten moment bardzo dziękuje przybyłej publiczności i cieszy się, że mógł wystawić swoje prace w tym muzeum.