Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ – 26 i 27 kwietnia 2024 r.

Strona główna » Wiadomości » Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ – 26 i 27 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ, organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie!

Data: 26-27 kwietnia 2024 roku
Miejsce: Konin, Polska

Dzień pierwszy, 26 kwietnia:

Rozpocznijcie piątkowy poranek od ogłoszenia tematu FOTOBITWY! Temat zostanie ujawniony o godzinie 10:00 na stronie internetowej www.ckis.konin.pl oraz przesłany mailem do uczestników bitwy.

Wieczorem na konińskim Bulwarze Nadwarciańskim odbędzie się FOTOSPACER o nazwie „Malowanie Światłem”. Pod okiem artystów z Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów będziecie mieli okazję malować światło! Specjalny występ ognisto-świetlny grupy tanecznej „SHADOWS OF FIRE” z Miejskiego Domu Kultury w Turku będzie czekał na Was, abyście mogli uchwycić magiczne chwile na zdjęciach. Wystawy fotograficzne członków klubu będziecie mogli zobaczyć w kilku punktach miasta.

Dzień drugi, 27 kwietnia:

Rozpocznijcie sobotę od wyjątkowego fotospaceru pod nazwą „DAMA DOLORES” w postindustrialnym terenie odkrywki Jóźwin IIB. Później w Domu Kultury Oskard otwarta zostanie wystawa zdjęć krakowskiego fotografa Piotra Wernera pt. „Niekończące się historie”, a wieczorem w Klubokawiarni NOT odbędzie się emocjonująca FOTOBITWA. Autorzy najlepszych fotografii zostaną nagrodzeni, a festiwal zakończy się After Party w rytmach muzyki.

Bilety i Szczegółowy Program:

Szczegółowy program oraz bilety dostępne są pod adresem: bit.ly/focus_2024

Ideą Festiwalu:

Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ to nie tylko wydarzenie promujące fotografię, ale także platforma do rozwoju umiejętności fotograficznych oraz miejsce spotkań pasjonatów sztuki z całej Polski. Chcemy wyjść z fotografią na ulice, zaskakując nową publiczność wystawami w przestrzeni miasta i prezentując potencjał artystyczny fotografii.

Cieszymy się, że Festiwal wpisuje się w mapę kulturalną miasta i liczymy na Wasze duże zainteresowanie!

Organizatorzy:

  • Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
  • Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów