Sokół Kleczew kontynuuje serię porażek – Elana Toruń wygrywa 1:0

Strona główna » Sport » Sokół Kleczew kontynuuje serię porażek – Elana Toruń wygrywa 1:0

W minioną sobotę drużyna Sokół Kleczew zmierzyła się na własnym boisku z Elaną Toruń w ramach 26. kolejki w grupie 2 trzeciej ligi. Niestety, podopieczni trenera Łukasza Cichosa ponieśli kolejną porażkę, przegrywając spotkanie 0:1. Była to już trzecia porażka z rzędu dla zespołu z Kleczewa.

W pierwszej połowie Sokół prezentował się dobrze, mimo widocznych braków kadrowych kilku kluczowych graczy. Już w 1. minucie spotkania Mateusz Wzięcha miał dobrą okazję na strzelenie bramki z dystansu, ale niestety piłka minęła słup. Mimo starań obu drużyn, wynik do przerwy pozostał bezbramkowy.

Decydujący gol Elany Toruń

Po przerwie pojedynek był wyrównany, ale to piłkarze Elany Toruń zdołali ostatecznie zdobyć bramkę. W 78. minucie goście wykorzystali rzut wolny, a Kamil Kuropatwiński skutecznie uderzył głową, pokonując bramkarza rywali.

Warto zauważyć, że z powodu trudności w zapewnieniu bezpieczeństwa kibicom Elany Toruń, Sokół Kleczew zdecydował się na nie wpuszczanie fanów drużyny gości na stadion. Mimo to, kibice Elany Toruń wspierali swoją drużynę zza ogrodzenia.

Skład Sokóła Kleczew

W spotkaniu przeciwko Elanie Toruń Sokół Kleczew wystąpił w następującym składzie: Eryk Mirus (bramkarz), Aleksander Kultys, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Jakub Wajman (obrońcy), Michał Zimmer, Michał Grobelny, Mateusz Wzięch, Przemysław Kita, Filip Młodożeniec (pomocnicy), Kamil Chiliński (napastnik).

Kolejne wyzwanie na wyjeździe

Po sobotniej porażce Sokół Kleczew zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze 8 kolejek, a kolejne spotkanie kleczewianie rozegrają na wyjeździe przeciwko Błękitnym Stargard, które odbędzie się 27 kwietnia.