Konińskie rowery miejskie

Strona główna » Sport » Konińskie rowery miejskie

O północy z 5 na 6 maja, podobnie jak w wielu innych miastach, także i w Koninie ruszył system rowerów miejskich. Operator systemu, Nextbike Polska przygotował się do prowadzenia działalności zgodnie z nowym reżimem sanitarnym. Zapowiadane są między innymi regularne dezynfekcje wszystkich newralgicznych elementów rowerów.
Operator zachęca także użytkowników do przemieszczania się rowerami z zachowaniem dodatkowej ostrożności i higieny. Sama firma na bieżąco dezynfekować będzie kierownice, siodełka, manetki, linki i terminale. Taki proces odbywać się będzie minimum dwa razy dziennie podczas serwisowania i przy przewożeniu rowerów miejskich w obrębie systemów, których operatorem jest Nextbike Polska. Użytkownicy mogą oczywiście dokonywać samodzielnej dezynfekcji powierzchni, z którymi mają kontakt.
Nextbike Polska zaleca także zachowanie ostrożności i rozważne korzystanie ze sprzętu, co obejmuje między innymi noszenie rękawiczek, zasłanianie ust oraz nosa i stosowanie się do wszystkich oficjalnych wytycznych higieny w profilaktyce koronawirusa.