Punkty dezyfekcyjne

Strona główna » Zdrowie » Punkty dezyfekcyjne

Dwa punkty do dezynfekcji dłoni stanęły na ulicach Konina. Szukać ich można przy przystankach MZK obok Wieży Ciśnień oraz przy targowisku na ulicy 11 listopada. Program jest pilotażowy.
Paweł Figurski, kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie wyjaśnił, że dystrybutory napełniane będą płynem w zależności od potrzeb. Jeśli mieszkańcy będą korzystali z nich chętnie, niewykluczone, że wkrótce miasto zainwestuje w więcej takich urządzeń. Obsługiwane są one nożnie. Paweł Figurski zaznacza, że na podstawie dwóch już istniejących punktów sprawdzana będzie ich użyteczność.
Zaangażowanie władz Konina w profilaktykę koronawirusa jest znaczne. Do tej pory wydane zostało 7 tysięcy pakietów ochronnych dla seniorów powyżej 65. roku życia. W każdym zestawie znajduje się maseczka wielorazowego użytku oraz jednorazowe rękawiczki. Samych maseczek rozdystrybuowano ponad 10 tysięcy. Samorząd kupił także prawie 70 tysięcy rękawiczek (około 550 kartonów), które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl