Bezpłatne badania USG aorty brzusznej w Programie Zdrowa Aorta

Strona główna » Zdrowie » Bezpłatne badania USG aorty brzusznej w Programie Zdrowa Aorta

Mężczyźni w przedziale wiekowym 50-69 lat, zamieszkujący województwo wielkopolskie mogą bezpłatnie skorzystać z badania USG aorty brzusznej. Odbędą się one już 20 marca w Szpitalu Wojewódzkim w Koninie.

Sprawdź

Warto przeprowadzać regularne badania

Bardzo często zdarza się, że tętniak aorty brzusznej nie wykazuje prawie żadnych objawów, dlatego też w dużym odsetku sytuacji wykryty zostaje przypadkowo podczas innych badań kontrolnych. Ultrasonograficzne badanie aorty brzusznej bardzo skutecznie wykrywa patologicznie powiększoną aortę. Jest to największa ludzką tętnica dostarczająca krew do kończyn naszego ciała, ale także przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek. Tętniak aorty brzusznej to innymi słowy mówiąc poszerzenie aorty, które przekracza jej średnią szerokość o co najmniej połowę. Rozerwanie lub pęknięcie takiego tętniaka stanowi bezpośrednie zagrożenie życia dla pacjenta. Jedyna drogą, aby uniknąć takich sytuacji jest wcześnie postawiona diagnoza i co za tym idzie odpowiednio dobrana opieka medyczna. Są to rzeczy niezbędne do skutecznego leczenia.

http://www.portalkonin.pl/svbv.html

Odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza może uratować życie. Badane jest całkowicie bezpłatne, bezbolesne i bezpieczne.  Dodatkowo skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu nie jest wymagane, a zarejestrować można się telefonicznie.

veYc.jpg