Otwarcie drzwi do współpracy – spotkanie z nauczycielami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Strona główna » Społeczeństwo » Otwarcie drzwi do współpracy – spotkanie z nauczycielami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koninie po raz kolejny zaprosił uczniów z różnymi trudnościami oraz ich rodziców do otwartych drzwi, aby zapoznać się z ofertą edukacyjno-wychowawczą placówki. Zainteresowani rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli okazję przejść przez próg ośrodka, zapoznać się z programem nauczania oraz ofertą zajęć dodatkowych.

Słowa Otuchy

Aneta Strużyńska, dyrektor ośrodka, podkreśliła wyjątkowość oferty placówki na mapie edukacyjnej Konina. Przedstawiła również rodzicom kadrę pedagogiczną oraz możliwości rozwoju oferowane przez ośrodek dzieciom i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Nie zabrakło także inspirujących słów otuchy dla nowych rodziców, które zostały podzielone przez matkę dwóch uczniów, opisując zmiany w funkcjonowaniu jej synów po latach spędzonych w ośrodku.

Spacer po Szkole

Zainteresowani goście mieli okazję odbyć spacer po szkole, odwiedzając klasy oraz specjalistyczne pracownie. W prezentacjach aktywnie uczestniczyli również uczniowie, zachęcając rówieśników do wspólnych działań muzycznych, plastycznych, ceramicznych, kulinarnych oraz sportowych, wykorzystując tablice interaktywne i roboty.

Rozmowy z Nauczycielami

Dla rodziców było to również doskonałe okazja do swobodnych rozmów z nauczycielami oraz specjalistami, zadawania trudnych pytań oraz konsultacji indywidualnych. Otwarte drzwi i atmosfera współpracy stanowiły kluczowy element tego wydarzenia, umożliwiającym budowanie więzi między placówką a rodzicami uczniów.

Copyright 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone © eIlawa.pl